ilustračný obrázok

Zlátenie a abstrakcia

Abstraktná maľba ponúka naozajstnú slobodu v prejave. Dovolené je všetko - odtláčanie, fŕkanie, maľba špachtľami, stierkami, prstami aj štetcami. Maľbu môžete doslova modelovať a doplniť rôznymi materiálmi. 

Workshop Abstrakcia je zameraný najmä na slobodné experimentovanie s tvarmi, materiálmi, farebnosťou a svetelnosťou obrazu. Nie je dôležitý len výsledok, ale najmä proces maľby a spoznávanie rôznych nových techník a materiálov.

  • Na workshope budú k dispozícii kartónové podložky rôznych veľkostí. Vytvoriť si tak môžete hneď niekoľko dielok a vyskúšať rôzne prístupy a nápady.
  • K dispozícii budú okrem akrylových farieb rôzne štruktúrovacie a 3D hmoty, textílie, piesok, sadra a iné materiály.

Priebeh workshopu:

14:00 - 14:30

Výber námetu. Pracovať môžete čisto podľa vlastnej fantázie, ale takisto sa dá inšpirovať reprodukciami abstraktných obrazov u nás v ateliéri. Inšpirovať Vás môže nielen obraz ako celok, ale napríklad farebnosť, rukopis či kompozícia obrazu.

14:30 - 16:30

Maľba. Vyskúšať si môžete rôzne formáty obrazov a rôzne kombinácie techník. Do obrazu vyskúšame vlepiť časti kartónov, papierov, textílií; vytvárať reliéfy so štruktúrovacími hmotami, pieskom či sadrou. Do farieb či hmôt môžeme vtláčať nite, špagáty, písať alebo vtlačiť rôzne znaky a línie. Zaujímavým materiálom sú aj kúsky skla, kamene alebo iné prírodné materiály. 

16:30 - 17:00

V závere workshopu bude priestor na doladenie detailov obrazu a vzájomné zhodnotenie vytvorených prác.

Materiál:

Na workshop je potrebné priniesť si sadu štetcov, alebo si ich zakúpiť u nás v ateliéri. V cene workshopu sú všetky pomôcky na maľbu. Kartónové podložky alebo plátna sa doplácajú podľa spotreby. 

ILUSTRAČNÉ FOTOGRAFIE

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaPríprava na talentové skúškyIndividuálne lekcie kresby a maľbyDarčeková poukážka Staromajstrovská maľba I.Zlátenie a abstrakciaAkadémia aktuVoľná maľba - workshop