Techniky maľby I.

 Maľba je fascinujúce médium. Naprieč storočiami ľudia vymysleli z niekoľkých tónov farieb množstvo umeleckých štýlov, techník, rukopisov, jedinečných receptúr a premyslených postupov. Až keď sa nám podarí ovládnuť maliarske nástroje: štetce a farby, môžeme pocítiť tú úžasnú slobodu a vyjadriť svoje myšlienky a pocity na plátno. 

 Poďte spolu s nami objaviť jednotlivé techniky maľby. Vytvorili sme sériu jedinečných workshopov, kde každý z nich Vám predstaví jednotlivú techniku, ale aj historické pozadie, maliarov, staré receptúry a postupy.

Workshopy postupne odkryjú nielen tradičné postupy maľby, ale aj moderné, originálne prístupy a autorské techniky. Workshopy sa budú konať len jeden krát. Preto si zarezervujte svoje miesto včas.

Prvý workshop bude zameraný na techniku temperovej maľby. Technika tempery je veľmi stará, stretávame sa s ňou už v starom Egypte a opisujú ju všetky klasické pramene k dejinám maliarskych techník.

Tempera bola technikou antickej maľby a rovnako dominantnou technikou byzantskej tabuľovej maľby.

Od jednoduchej techniky dospela až k technickým finesám a dokonalosti renesančnej maľby.

Historickou podložkou temperovej maľby je drevo, dnes sa používajú skôr drevovláknité dosky a preglejky.

Na našom workshope Vás hneď v úvode budú čakať už pripravené dosky rôznych rozmerov s naneseným kriedovým podkladom vhodným pre temperovú maľbu. (Pre záujemcov o techniku prípravy takýchto podkladov pripravujeme Bonusový workshop).

Po výbere vhodnej reprodukcie, budeme pokračovať rozkreslením námetu a podmaľbou. Dozviete sa hneď niekoľko spôsobov a postupov, ktoré sa v temperovej maľbe používali.

Takisto pri samotnej maľbe môžeme využiť klasickú čiarkovanú metódu alebo modeláciu objemov presvetľovaním a na záver sa pohrať s kúzlom farebných lazúr a zvýrazňovaním kontrastov. 

Tento workshop je zameraný na proces spoznania toho, čo nám zanechali generácie majstrov maliarov pred nami. Ak Vás fascinuje maľba, tento workshop je jednoznačne pre Vás.

Rozhodne sa  nebojte prísť ak nemáte dostatočnú skúsenosť s maľbou. Nezabudnite, že až dostatočný tréning a znalosti Vám na tejto ceste pomôžu. Tešíme sa na Vás :-).

 

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaPríprava na talentové skúškyIndividuálne lekcie kresby a maľbyBalíčkyDarčeková poukážka Kópia staromajstrovskej kresby Techniky maľby I.Teambuilding