ilustračný obrázok

Monetove záhrady

Monet miloval prírodu s jej bohatou farebnosťou a bujnou vegetáciou, ale najviac ju obdivoval tam, kde vyzerala, akoby bola komponovaná podľa maliarskych predstáv. Témou jeho obrazov je hra svetla, vody a kvetov vo všetkých ich obmenách a odtieňoch.

  • Ako maliar okolo seba vždy potreboval záhradu a pestoval ju - až dospel nakoniec k tomu, že premenil kúsok sveta na záhradu svojho maliarstva v Giverny. Táto záhrada mu učarovala. Monet v nej pracoval, sadil, tvoril a aranžoval, až z ovocného sadu vznikla bujná kvetinová záhrada.
  • Uplynulo desať rokov odvtedy, ako dokončil usporiadanie záhrady. Tak vzniklo slávne leknové jazierko, okolo ktorého založil japonskú záhradu s papradím, azalkami, rododendrónmi a vŕbami odzrkadľujúcimi sa vo vode. Jedna z vistérií zakrýva krehký drevený mostík, ktorý sa objavuje na mnohých jeho obrazoch, a zvyšuje krásu tejto malebnej krajiny. 
  • Na víkendovom workshope si každý vytvorí rozmernejšiu maľbu v imresionistickom štýle Monetovej záhrady v Giverny. K dispozícii Vám bude množstvo reprodukcií a fotografií tejto záhrady, ale môžete si priniesť aj reprodukciu Vami obľúbeného obrazu. Technikou je olejomaľba na plátne.

Priebeh workshopu:

SOBOTA

14.00 - 14.30 h. / výber reprodukcie a veľkosti plátna 

14.30 - 15.00 h. / rozkreslenie námetu

15.00 - 16.00 h. / podmaľba, rozvrhnutie kompozície a farebnosti obrazu

16.00 - 17.00 h. / ako na impresionistický rukopis a miešanie farebných tónov

NEDEĽA

14.00 - 17.00 h. / dokončovanie maľby, detailov, farebnosti, svetelnosti a atmosféry obrazu

Materiál:

Potrebné je priniesť si sadu plochých štetcov na olejomaľbu alebo si ich zakúpiť u nás v ateliéri. Plátno sa platí zvlášť podľa zvolenej veľkosti. K dispozícii budú plátna týchto rozmerov: 50 x 60 cm, 50 x 70 cm, 60 x 70 cm, 60 x 80 cm. Ostatné pomôcky sú v cene workshopu.

ILUSTRAČNÉ FOTOGRAFIE

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaDetská tvorivá dielňaGrafické technikyPríprava na talentové skúškyIndividuálne lekcie kresby a maľbyDarčeková poukážka Benátky, gondolyMonetove záhradyTeambuilding