ilustračný obrázok

Krajinomaľba v plenéri

Plenér (fr. en plein air) je maľovanie vo voľnej prírode priamo pred krajinným motívom. Najznámejšie diela plenérovej maľby patria Claudovi Monetovi, ale aj ďalším impresionistom. 

Všetkých fascinovala meniaca sa svetelná atmosféra krajiny a mnohí z nich maľovali dokonca jeden motív niekoľkokrát. Napríklad Monet katedrálu v Rouen. Na týchto plátnach dokázal zachytiť ranné chladné svetlo, poludňajšie prežiarené teplé odtiene aj večerné fialovkasté tóny zmrákania sa.

Na víkendovom workshope sa takisto pokúsime zachytiť atmosféru a farebnosť daného miesta. Zameriame na základnú výstavbu obrazu. Naučíte sa naskicovať si kompozíciu, pripraviť podmaľbu a miešať farebné tóny na palete. Jednotlivo sa budeme venovať témam: ako namaľovať oblohu, stromy, trávu, vodu, prípadne slnko alebo figúru v krajine.


 Workshop je určený pre všetkých záujemcov, ktorí už majú aspoň nejakú skúsenosť s olejomaľbou.

Priebeh workshopu:

13.00 - 13.30 h. / Stretnutie sa na mieste konania workshopu - upresnime pred konanim workshopu. Rozloženie stojanov a materiálu. Nájdenie vhodného pohľadu na krajinnú scenériu.

13.30 - 14.30 h. / Hľadanie kompozície, Rozkreslenie motívu / podmaľba. 

14.30 - 16.00 h. / Maľba, budovanie priestoru, farebnosti a svetelnosti obrazu.

16.00 - 17.00 h. / Dokončenie detailov. Zbalenie materiálu.

Materiál:

Potrebné je priniesť si sadu vlastných plochých štetcov rôznych veľkostí. Ak nemáte, budú k dispozícii na predaj priamo na workshope. 

Technika:

Olejomaľba na plátne. Formáty plátna, ktoré budú k dispozícii: 40x50 cm, 50x60cm. 

 

  • Pozrite si viac fotografií z krajinomaľby v plenéri v našej Galérii.

FOTOGRAFIE Z PREDCHÁDZAJÚCICH WORKSHOPOV:

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaPríprava na talentové skúškyIndividuálne lekcie kresby a maľbyBalíčkyDarčeková poukážka Akadémia aktuUčím sa od... Marián KomáčekKrajinomaľba v plenériModerný portrétTechniky kresby I., II.Učím sa od... Daniel BrunovskýTeambuilding