ilustračný obrázok

Krajinomaľba v plenéri

Plenér (fr. en plein air) je maľovanie vo voľnej prírode priamo pred krajinným motívom. Táto technika bola obzvlášť využívaná v obdobiach realizmu a impresionizmu.

Najznámejšie diela plenérovej maľby patria Claudovi Monetovi, ale aj ďalším impresionistom. Všetkých fascinovala meniaca sa svetelná atmosféra krajiny a mnohí z nich maľovali dokonca jeden motív niekoľkokrát. Napríklad Monet katedrálu v Rouen. Na týchto plátnach dokázal zachytiť ranné chladné svetlo, poludňajšie prežiarené teplé odtiene aj večerné fialovkasté tóny zmrákania sa.

Na našom workshope sa zameriame na základnú výstavbu obrazu. Naučíte sa naskicovať si kompozíciu, pripraviť podmaľbu a miešať farebné tóny na palete. Jednotlivo sa budeme venovať témam: ako namaľovať oblohu, stromy, trávu, vodu, prípadne slnko alebo figúru v krajine.


 Workshop je určený pre všetkých záujemcov, ktorí už majú aspoň nejakú skúsenosť s olejomaľbou. Pre úplneho začiatočníka by totiž plenér mohol byť príliš ťažkým sústom. 

Priebeh workshopu:

13.00 - 13.30 h. / Stretnutie sa na vopred ohlásenom mieste konania workshopu. Rozloženie stojanov a materiálu. Nájdenie vhodného pohľadu na krajinnú scenériu.

13.30 - 14.30 h. / Hľadanie kompozície obrazu, podmaľba.

14.30 - 16.00 h. / Maľba, budovanie priestoru, farebnosti a svetelnosti obrazu.

16.00 - 17.00 h. / Dokončenie detailov. Zbalenie materiálu.

Materiál:

Potrebné je priniesť si sadu vlastných plochých štetcov rôznych veľkostí. Ak nemáte, budú k dispozícii na predaj priamo na workshope.

Technika:

Olejomaľba na plátne. Formáty plátna, ktoré budú k dispozícii: 40x50 cm, 50x60cm.

FOTOGRAFIE Z PREDCHÁDZAJÚCICH WORKSHOPOV:

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaDetská tvorivá dielňaPríprava na talentové skúškyDarčeková poukážka Letná akadémia aktuKrajinomaľba v plenériKresba a maľba pre začiatočníkovTeambuilding