ilustračný obrázok

Kópia staromajstrovskej kresby

 Jednou z najefektívnejších techník ako napredovať v kresbe je kopírovanie kresieb majstrov. Ich práca s linkou, tieňovaním, objemom, svetlom, kompozíciou... je najlepšou učebnicou na celý život. Na workshope Vám ukážeme ako sa učiť od starých majstrov a ich diel.

 Na dvojdňovom workshope si budete môcť vyskúšať celý postup výstavby staromajstrovskej kresby od prípravy podkladu po záverečné tieňovanie.

V ateliéri Vás bude čakať množstvo pripravených reprodukcií od viacerých autorov. Samozrejme, ak máte vlastnú obľúbenú kresbu, môžete si priniesť vlastný námet. 

V úvode workshopu sa zameriame na zaujímavú, jednoduchú a efektnú techniku tónovania papiera - prípravy podkladu. Tónovanie sa naučíme vytvoriť kombináciou tušu, výluhu z čaju alebo kávy. Správnym pomerom a technikou dosiahneme efekt starého papiera.

V ďalšej časti workshopu sa zameriame na samotnú kresbu. Vysvetlíme si ako preniesť proporcie na papier a ako postupovať v procese kresby.

Workshop sa nemusia báť navštíviť ani úplní začiatočníci. Najzaujímavejší je práve proces tvorby a štúdia majstrovskej kresby.

Nemusíte sa obávať ani toho, že sa Vám kresba na prvý krát nepodarí. Jednoducho si vytvoríte viacero tónovaných podkladov a začnete odznova. Na dvojdňovom workshope bude dostatok času a priestoru nato, aby ste s touto technikou zoznámili a mohli sa kedykoľvek učiť od starých majstrov aj sami doma. 

Ilustračné fotografie

Recenzie

Váš príspevok

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
neprihlásený

Príspevky môže vkladať iba prihlásený používateľ.

Figurálna kresbaVoľná maľbaPríprava na talentové skúškyIndividuálne lekcie kresby a maľbyBalíčkyDarčeková poukážka Kópia staromajstrovskej kresby Techniky maľby I.Teambuilding